Zakład Usług Stolarskich „STomasz” istnieje od 1984 r.

W początkowym okresie działalności prowadzony był niewielki warsztat, w którym wytwarzane były meble, półki, inne elementy drewniane. W roku 1997 rozpoczęliśmy produkcję stolarki okiennej na rynek niemiecki. Niezbędne było przeszkolenie załogi i modernizacja parku maszynowego, aby przystosować produkt do potrzeb wymagającego klienta.

Równolegle wdrożyliśmy nowy profil produkcji: projekt – „Domy z bali”. Od tego czasu realizujemy zamówienia w zakresie produkcji, montażu i wykończenia całorocznych domów z drewna. Sukcesywnie i konsekwentnie realizowana jest
 filozofia firmy, zgodnie z którą, najważniejszym czynnikiem produktu jest jego jakość. Coraz więcej zamówień spływa z państw członkowskich Unii Europejskiej zorientowanych na solidność, terminowość i jakość.


Wraz ze wzrostem liczby zadowolonych inwestorów przybywa zamówień, w tym także nietypowych. Stało się to przyczynkiem do wyodrębnienia specyficznego profilu działalności firmy Stomasz – restauracji zabytków. Realizujemy kontrakty polegające na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej z zachowaniem odpowiedniego stylu i charakteru starych kamienic.

W chwili obecnej firma dysponuje 2 halami produkcyjnymi o łącznej pow. ok. 2000 m2, warsztatem wspomagającym główną produkcję i przede wszystkim wykwalifikowaną załogą.

Dbamy również o ekologię – nasz surowiec pochodzi  z mazurskich lasów, zakłady tartaczne pozyskujące go od nadleśnictw posiadają stosowne certyfikaty pochodzenia i pozyskania zgodnie z dobrze pojętą gospodarką leśną. Stosujemy tradycyjne metody zabezpieczania  drewna, domy pokrywane są smołą drzewną, a wszystkie drewniane odpady są przerabiane na brykiet i spalane w naszych zakładowych kotłowniach

Atrakcyjność produktu, potwierdzona referencjami inwestorów, wysoka jakość, terminowość wykonania i dbałość o ekologię to najlepsza rekomendacja dla firmy STomasz. 

Tomasz Krzywosz
Właściciel firmy

Galeria