Krzysztof Stępniak

Pasjonat żeglarstwa, właściciel jednej z największych polskich stoczni jachtowych „Northman” produkujących jachty na rynki światowe.

„W ciągu kilkunastu lat działalności z małej rodzinnej firmy stworzyliśmy profesjonalną stocznię, której jachty docenione zostały nie tylko w Europie, ale również w najodleglejszych zakątkach świata (Ameryka Południowa, Japonia, Afryka, Syberia). Doświadczenie w branży, ciągłe udoskonalanie technologii i stosowanie nowoczesnych narzędzi, a przy tym dążenie do perfekcji i nastawienie na spełnianie oczekiwań klientów sprawiły, iż grupa zadowolonych odbiorców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze jachty zdobywają uznanie na całym świecie. Cechują się nautyką na najwyższym poziomie. Świadczą o tym pozytywne opinie polskich i zagranicznych żeglarzy, sukces Szymona Kuczyńskiego, który na najmniejszym z produkowanych u nas jachtów dwa razy opłynął Ziemię ustanawiając rekord świata samotnej żeglugi non stop, ale również duża ilość nagród przyznanych przez czołowych ekspertów w branży, zarówno w kraju jak i za granicą.”

Wychodząc naprzeciw wymaganiom Klientów stocznia jachtowa cały czas rozwija się i stawia przed sobą coraz to większe i poważniejsze zadania. Na początku roku uruchomiono tam własne centrum badawczo-rozwojowe.

„Nasza stocznia jachtowa zatrudniając wykwalifikowaną kadrę, stworzyła zespół składający się z najlepszych specjalistów, co jest szczególnie istotne przy najbardziej skomplikowanych procesach produkcyjnych. Ma to również wymierny wpływ na jakość świadczonych usług i wytwarzanych produktów.”

„Usytuowanie naszej firmy na Mazurach zapewnia nam bezpośredni dostęp do ponad 3 tys. jezior połączonych kanałami i rzekami, tworzącymi wielokilometrowy system szlaków wodnych, stanowiący prawdziwy raj dla żeglarzy.”

„Na całym świecie Mazury słyną z nieskażonego środowiska, tysiąca jezior, smacznej i zdrowej żywności, ekologicznego rolnictwa oraz wysokiej jakości produktów i usług. A ja z własnego doświadczenia wiem, że Mazury to miejsce nie tylko idealne do życia, ale również do prowadzenia biznesu. To region, gdzie gospodarka działa w równowadze ze środowiskiem i społeczeństwem. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, możliwości finansowego wsparcia dla przedsiębiorców oraz profesjonalna obsługa i doradztwo w urzędach zachęcają do prowadzenia swojej działalności właśnie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.”