Relacja z przebiegu misji gospodarczych

W ubiegłym tygodniu (13-16 maja) w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich gościliśmy dwudziestoosobową grupę przedsiębiorców z Rosji i Łotwy z branż turystycznych. Nasi wschodni sąsiedzi przyjechali na Mazury w celu nawiązania współpracy gospodarczej z lokalnymi przedsiębiorcami związanymi z Regionalną Inteligentną Specjalizacją jaką jest „Ekonomia wody”.

W Piszu i Mikołajkach odbyły się specjalne seminaria poświęcone współpracy gospodarczej oraz promocji Mazur za naszą wschodnią granicą jako miejsca atrakcyjnego nie tylko do odwiedzenia, ale również do zainwestowania. Obszerna cześć spotkań przeznaczona została na prezentację walorów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i możliwości współpracy. W seminariach udział wzięło dziesięciu przedstawicieli z Rosji i dziesięciu z Łotwy oraz duża grupa lokalnych przedsiębiorców. Seminaria były doskonałą okazją nawiązania bezpośrednich znajomości. Naszym zagranicznym gościom zorganizowano szereg wizyt studyjnych w takich miejscach jak Hotel Robert’s Port **** Lake Resort & Spa Mazury, HOTEL GOŁĘBIEWSKI W MIKOŁAJKACH, Galindia. Gród, konferencje, szkolenia, Mazurski Raj Hotel, Marina & SPA, Centrum Kongresowe Ryn****, Hotel St. Bruno****, czy Hotel Mikołajki *****. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z seminarium w Mikołajkach (link)

Misje gospodarcze są realizowane w ramach projektu pn. „7 Cudów Mazur – promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich” przez Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie w partnerstwie z 11 gminami: Miasto Giżycko, Giżycko, Miłki, Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Miasto Mrągowo, Mrągowo, Ryn, Węgorzewo, Pisz.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020