Mazury to jeden z najbardziej popularnych w Polsce regionów wypoczynkowych, ściągający każdego roku tysiące turystów z kraju i zagranicy. Ale to również miejsce, w którym kwitnie turystyka biznesowa. Obiekty położone w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski ściągają spragnionych ciszy, spokoju i odpoczynku na łonie natury. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na zorganizowanie swojej konferencji, szkolenia, wyjazdu integracyjnego czy warsztatów rozwojowych właśnie w tym miejscu. I choć może łatwiej dojechać w inne regiony kraju, to wydarzenia organizowane na Mazurach zawsze mają niepowtarzalny klimat.

Jest to w dużym stopniu zasługą niezwykłych miejsc, w których mogą spotykać się i nocować uczestnicy. To właśnie na Mazurach znajdują się jedne z najpiękniejszych hoteli – dawnych gotyckich zamków krzyżackich, które od kilku lat przyciągają gości z całego świata. Niektóre zdobywają laury w europejskich konkursach hotelarskich. Do takich obiektów konferencyjnych należą przede wszystkim Hotel Zamek Ryn, czy Hotel St. Bruno w Giżycku.

Najsłynniejszym, i największym obiektem konferencyjnym na Mazurach jest oczywiście Hotel Gołębiewski w Mikołajkach, który ma salę na 1100 osób i potężne zaplecze rekreacyjne oraz gastronomiczne dla gości. Organizatorzy poszukujący mniejszych obiektów powinni zwrócić uwagę na położony na Ptasiej Wyspie Hotel Mikołajki czy usytuowany w pobliżu słynnego amfiteatru Hotel Mrągowo Resort & Spa. To oczywiście tylko część z bogatej oferty hoteli konferencyjnych i ośrodków szkoleniowych, jaką dysponują Mazury.
 
Oprócz krzyżackich zamków i nowoczesnych obiektów z zapleczem spa czy kompleksami basenów, ciekawą propozycją są różnego rodzaju pałacyki, dworki a nawet dawne pomieszczenia gospodarskie, zaadaptowane na luksusowe hotele. Atutem większości mazurskich obiektów jest również wyśmienita, oparta na tradycyjnych składnikach i recepturach kuchnia, często z mocnymi akcentami kuchni myśliwskiej oraz dworskiej.
 
Piękne widoki, czyste powietrze, bogata oferta aktywności, profesjonalne zaplecze konferencyjne oraz dobra kuchnia, to najlepsza rekomendacja do zorganizowania swojego wydarzenia właśnie tu – na Mazurach.

Katalog obiektów turystycznych znajduje się na stronie: http://www.konferencjemazury.com/katalog