Do niedawna polskimi przyczółkami biznesu były wielkie miasta (Warszawa, Wrocław, Poznań) albo śląskie aglomeracje. Tymczasem biznes to niekoniecznie korporacje i wielkie dymiące kominy fabryk. Biznesmeni z całego świata znajdują powody, aby inwestować zupełnie gdzie indziej. Na przykład na Mazurach.

Przedsiębiorcy lokalizujący swoje biznesy na Mazurach potrafią jednym tchem wymienić korzyści, jakie przynosi im ten region. Oto pięć atutów, które najczęściej się powtarzają.

NATURALNIE!
Przyrodnicza niezwykłość Mazur to pierwszy argument każdego, kto tu żyje, tworzy, pracuje lub wypoczywa. Czysta woda, powietrze, lasy i pola uprawne cieszą nie tylko oczy turystów, ale również są potencjałem rozwojowym wielu branż. Stąd tak zwane Inteligentne Specjalizacje Mazur takie jak: Drewno i meblarstwo,  Żywność wysokiej jakości oraz Ekonomia wody, bo właśnie w tych obszarach na Mazurach rosną biznesowi liderzy Polski i Europy.  

BIZNES Z MISJĄ

Era biznesów, w których nie liczy się nic poza pieniądzem trwała dość krótko i odchodzi w niepamięć. W obliczu ekologicznego zagrożenia od biznesu oczekuje się zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Osoby posiadające wolne zawody oraz firmy, które realizują ideę harmonii i równowagi świetnie wpisują się w wizerunek Mazur. Ekologiczna żywność, dobry wypoczynek, aktywność fizyczna oraz rekreacja na łonie natury, ale również przemysł, który funkcjonuje z poszanowaniem przyrody oraz mieszkańców, znajdzie na Mazurach doskonały grunt do wzrostu.  

WSPARCIE
Wszyscy przedsiębiorcy inwestujący na Mazurach jednogłośnie potwierdzają, że to region, w którym od pierwszej pieczątki czuć probiznesowy klimat. Począwszy od uproszczonych formalności, skracanych terminów, a skończywszy na takim planowaniu gminnych inwestycji, aby pomagały w rozwoju biznesu. Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie, w skład którego wchodzi 12 gmin i 4 powiaty: mrągowski, giżycki, węgorzewski i piski, wspiera przedsiębiorców na każdym etapie – od pomocy w uzyskaniu wparcia publicznego, przez pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, po aktywne public relations. Stowarzyszenie patronuje również kampanii „Mazury to biznes”, której celem jest szeroko pojęta promocja tego regionu.

CHĘTNI DO PRACY
Wysoka stopa bezrobocia i niższe koszty utrzymania sprawiają, że na Mazurach wciąż dużo łatwiej o pracownika niż w innych regionach Polski, a sumaryczne koszty wynagrodzeń nadal są niższe.

JAKOŚĆ ŻYCIA
Nie samą pracą człowiek żyje i choć obowiązki zawodowe zwykle zajmują nam jedną trzecią życia, warto myśleć perspektywicznie – tam gdzie mamy pracę, zwykle stoi nasz dom. Mazury są domem czystym, cichym, otulonym przez naturę, która nie tylko koi nasze zmysły, ale również króluje na mazurskich stołach. Jakość codziennego życia wpływa na dobrostan pracowników, którzy żyjąc lepiej, lepiej pracują.

Szukając miejsca na własny biznes, warto poszukać takiego, w którym będziemy mogli realizować ideę work-life balans, bo tylko tak mamy szansę na dobre, pełne i spokojne życie

Zainwestuj na Mazurach.
Mazury to biznes.