Gmina Piszpowiat piski

  • powierzchnia 634 km2
  • demografia 27835 mieszkańcow
  • gospodarka 2380 podmiotów gospodarczych

Informacje ogólne

Gmina Pisz położona jest w południowo-wschodniej części Mazur. Jest tu 11 jezior, wśród których króluje jezioro Śniardwy – największe w Polsce. Większość jezior połączona jest ze sobą rzekami i kanałami. Na terenie gminy znajduje się część Puszczy Piskiej, która wciąż zachwyca bogactwem natury i pierwotną dzikością.

czytaj więcej

Infrastruktura

Na terenie gminy Pisz znajduje się ponad 133 km dróg gminnych, 171,7 km dróg powiatowych i 52,4 km dróg krajowych. Przez miasto i gminę przebiegają dwie drogi krajowe: Nr 63 (Łomża – Kolno – Pisz – Orzysz – Giżycko – Węgorzewo – Granica Państwa), Nr 58 (Ruciane Nida – Pisz – Biała Piska – Szczuczyn).


Kapitał ludzki i struktura zatrudnienia

………


Przedsiębiorcy

Gospodarka gminy oparta jest w głównej mierze na lokalnych zasobach naturalnych i opiera się na dwóch filarach rolnictwie oraz leśnictwie. Na obszarze miasta jest skupiona prawie cała działalność produkcyjna, handlowa i usługowa.

czytaj więcej

Oferta inwestycyjna

Od lat pracujemy nad stworzeniem jak najlepszych warunków przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą w naszej gminie. Razem z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych obsługujemy w ramach porozumienia projekty inwestycyjne.

czytaj więcej

Turystyka

Turyści, którzy zatrzymają się tutaj chociaż na krótko, znajdą z pewnością dwie rzeczy: gościnność i uprzejmość mieszkańców. Do dyspozycji gości są pięknie położone hotele, pensjonaty, kempingi, ośrodki turystyczne i gospodarstwa agroturystyczne. Wszędzie tam można skosztować wyśmienitych regionalnych potraw.

czytaj więcej

Wydarzenia i kultura

………..


Statystyczne Vademecum Samorządowca

LINK do statystycznego portretu gminy