Najbliższy Europejski Kongres Samorządowy odbędzie się w Mikołajkach dodano: 2021-10-27 10:40:28

Najbliższy, już 6. Europejski Kongres Samorządowy będzie miał miejsce w Mikołajkach 6 i 7 grudnia 2021 r. Kongres Samorządów jedna z największych platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań ponad 2000 liderów samorządowych ale także przedstawicieli administracji państwowej, organizacji pozarządowych, biznesu i mediów nie tylko z Polski ale z całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej .

Jak piszą organizatorzy wydarzenia – Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – będzie to wydarzenie posiadający zróżnicowany program składających się z kilkunastu ścieżek tematycznych obejmujących rozwój samorządów w sferach społecznych i ekonomicznych. To ponad 130 rożnych mniejszych wydarzeń takich jak bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje oraz uroczystą galę.

Głównymi osiami tematycznymi tej edycji kongresu będą biznes i zarządzanie, gospodarka, innowacje, inwestycje, społeczeństwo, współpraca międzyregionalna, zdrowie i zrównoważony rozwój.

Wśród samych tematów nie może obecnie zabraknąć dyskusji o odbudowie gospodarki po pandemii, budowania wizerunku regionu, w tym korzystając ze sportu jako narzędzia promocji, zrównoważonych rozwiązaniach dla samorządów czy eko – transporcie miejskim. Będzie też o cyfryzacji, technologii 5G, zdrowiu i polityce społecznej.

Kongres to także czas i miejsce ogłoszenia IV Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, na który tak czekają włodarze lokalnych samorządów. Ranking podsumowuje sytuację finansową JST w oparciu o 7 kluczowych wskaźników, wśród których są udział środków europejskich w wydatkach, relacja zobowiązań do dochodów ogółem czy udział dochodów własnych w dochodach ogółem. Szczegółowa metodologia i rankingi poprzednich lat dostępne są TUTAJ.

Formularz rejestracyjny na sam Kongres dostępny jest TUTAJ.